• Jasełka 2014

    Jasełka "Betlejem Polski" w wykonaniu Amatorskiej Sceny Towarzystwa Miłośników Krosnowic

  • Krosnowice dawniej i dziś.

    Jak wyglądały Krosnowice kiedyś? Zobacz kolekcję widokówek.

  • Kościół w Krosnowicach
  • Wiejskie Miejsce Spotkań

    Zobacz nad czym pracuje Grupa Odnowy Wsi Krosnowice przy współpracy z Mieszkańcami, Radą Sołecką oraz Towarzystwem Miłośników Krosnowic.

OGŁOSZENIE

Drukuj
Kategoria: TMK
Opublikowano: niedziela, 23, marzec 2014
Kamil Gałowski

Informuję, że Proboszcz Parafii Krosnowice nie podpisywał żadnych dokumentów uprawniających kogokolwiek do prowadzenia zbiórki po domach.

Wójt Gminy Kłodzko nie wydawał zezwoleń na zbiórki na terenie Gminy.

Do wydawania takich zezwoleń uprawnieni są:

Na terenie Gminy – WÓJT

Na terenie powiatu – STAROSTA

Na terenie  kilku powiatów  MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA

 

Franciszek Piszczek – prezes zarządu TMK

Księżniczka i ziarnko grochu - Relacja

Drukuj
Kategoria: TMK
Opublikowano: piątek, 28, luty 2014
Administrator

W niedzielę 16 lutego  2014r. w Krosnowicach ( Gmina Kłodzko), odbył się spektakl  Księżniczka i ziarnko grochu w wykonaniu aktorów Teatru Tańca Anka i Studio Tańca Piruet z Wrocławia z Anną Staszewską , Kamilą Bryzek – Kowalską i Marcinem Klarman oraz tancerzy scen wrocławskich : Martą Elżbietą Hichel, Dominiką Warchoł, Sylwią Słocką, Szczepanem Rudnickim,  Michałem  Boruch, Emilią Zawalińską, Joanną Serwin. W warsztatach wzięły udział dzieci z Krosnowic: Julia Nagórska, Piotr Żukowski, Jonasz Bulaczek, Kornelia Bulaczek, Katarzyna Kogut, Karolina  Kogut, Amelia Kromska, Wiktoria Gruszczyńska, Amelia Gałowska, Nicoll Dziedzic, Antonina Burchard, Wiktoria Mokrzycka, Karolina Żwirełło, Sebastian Nagórski, Zofia  Piszczek.

       Spektakl poprzedziły dwudniowe zajęcia teatralne, w trakcie których dzieci poznały tajniki sztuki aktorskiej i procesu tworzenia spektaklu oraz podstawowe techniki tańca klasycznego. Nauczyły się pozawerbalnego sposobu wyrażania emocji za pomocą tańca, ruchu, gestykulacji, mimiki twarzy. Stały się częścią żywego obrazu kreowanego przez tancerzy. Doświadczyły ogromu pracy i wysiłku włożonego w przygotowanie spektaklu. Nawiązały nowe znajomości i przyjaźnie, przeżyły wspaniała przygodę.  Występowały z wielkim zaangażowaniem, w pięknych strojach oraz z ciekawą charakteryzacją wykonaną przez charakteryzatorów: Justynę Pokojewską i Dawida Biernata.

      Twórcy spektaklu zabrali widzów małych i dorosłych do baśniowej krainy tańca i muzyki. Publiczność  szczerze oklaskiwała wykonawców i tych profesjonalnych, i naszych wspaniałych tancerzy amatorów z Krosnowic.

    To świetne przedstawienie oraz warsztaty baletowe stanowią realizację projektu  Przygoda z bajką baletową współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Beneficjentem projektu jest Towarzystwo Miłośników Krosnowic, a głównym realizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia Prezes Towarzystwa Miłośników Krosnowic Franciszek  Piszczek.                                           

 

Krosnowice, w lutym 2014  -  Wanda Piotrowska

"Księżniczka i ziarnko grochu"

Drukuj
Kategoria: TMK
Opublikowano: środa, 19, luty 2014
Administrator

GRATULACJE DLA NASZYCH DZIECI I ICH RODZICÓW!
CIESZYMY SIĘ, ŻE MIMO "ZABAWY SYLWESTROWEJ DLA DZIECI"
na Podhalance - frekwencja dopisała - PEŁNA WIDOWNIA!

z PANIĄ V-CE WÓJT URSZULĄ PANTERAŁKA NA CZELE PO SPOŁU Z RADNYMI P. WANDĄ PIOTROWSKĄ i P.KATARZYNĄ CZUBA - KOWAL!

ksiniczka 2
z
dj. Marek Piszczek

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzinpolicja

straz

gmina

c logo lsop