• Kościół w Krosnowicach
  • Krosnowice dawniej i dziś.

    Jak wyglądały Krosnowice kiedyś? Zobacz kolekcję widokówek.

  • Kościół w Krosnowicach
  • KONKURS NA LOGO / HERB

    Stwórz logo / herb wsi Krosnowic, zgłoś pracę do konkursu i wygraj nagrodę GŁÓWNĄ! Być może to twoja praca będzie reklamować naszą wieś.

Majowka 2016

Drukuj
Kategoria: TMK
Opublikowano: poniedziałek, 25, kwiecień 2016
Józef Czyż

3maja2016

XIV Międzynarodowy Festiwal im. Ignazego Reimanna

Drukuj
Kategoria: TMK
Opublikowano: czwartek, 01, październik 2015
Dariusz Narowski - Administrator

W najbliższą sobotę warto pojawić się w Krosnowicach pod Kłodzkiem. O godzinie 17:00 rusza piękny koncert poświęcony pamięci Ignazego Reimanna.

Festiwal od 2002 roku organizuje Towarzystwo Miłośników Krosnowic. W tym roku jest on potrójnie specjalny. Przypada natomiast 195. rocznica urodzin Ignazego Reimanna, 160. rocznica ślubu z Karoliną Schimmel oraz 130. rocznica śmierci kompozytora związanego z Ziemią Kłodzką.

Podczas festiwalowego koncertu usłyszymy i zobaczymy chóry: z Dolní Dobrouč w Czechach, z Bystrzycy Kłodzkiej, Opola, Kłodzka, i Krosnowic, zespół Trąbek ze szkół muzycznych Kłodzka i Bystrzycy oraz Reimann String Orchestra z Opola. Koncert ruszy o godzinie 17:00 w Kościele św. Jakuba w Krosnowicach. Następnego dnia – 4 października o godzinie 11:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Jaszowie Dolnej – rozstrzygnięta zostanie V edycja konkursu literackiego „O Złotą Nutę Reimanna”. Zapraszamy.

W tym roku, po raz kolejny, gościem honorowym festiwalu będzie praprawnuczka kompozytora, Christel Kaven z Berlina, a patronat honorowy nad imprezą objęła, m. in. Konsul Generalna Niemiec, Elisabeth Wolbers.

Artykuł pochodzi z http://www.prw.pl

XIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL im. I. Reimanna

Drukuj
Kategoria: TMK
Opublikowano: czwartek, 01, październik 2015
Dariusz Narowski - Administrator

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzinpolicja

straz

gmina

c logo lsop